شرکت سپاهان باطری به منظور کنترل بهینه فرآیندهای کسب و کار و مدیریت بهینه و افزایش کیفیت و نهایتاً جلب رضایت مشتریان خود اقدام به استقرار سیستم های اطلاعاتی یکپارچه ERP نموده است.
هدف از استقرار این سیستم ها دستیابی به مزیتهای بهره گیری از تکنولوژی روز در زمینه تبادل اطلاعات (IT) می باشد.
شرکت سپاهان باطری در نظر دارد با بکارگیری سیستم های ردیابی قوی تر محصول گام های مؤثری در جهت بهبود فرآیند خدمات پس از فروش و رضایت مشتریان خود بردارد هر کدام از محصولات تولیدی از انتهای فرآیند مونتاژ دارای کد ردیابی شده و در طی فرآیند شارژ دارای کد رهگیری می شود.
در زمان ارسال کالا از انبار مشخصات باتریهای در سیستم خدمات پس از فروش ثبت می گردد که در این مرحله مشخص می گردد چه نوعی از باتری – با کدام ظرفیت عملکردی – برای کدام خریدار در کدام استان و در چه تاریخی ارسال شده است.
چنانچه باتری فروخته شده دچار مشکل عملکردی شده و خریدار آنرا به یکی از پایگاهها یا عوامل خدمات پس از فروش شرکت در شهرستانها اعلام و ارائه نماید با استفاده از شماره سریال ثبت شده روی کارت گارانتی و از طریق شماره سریال حک شده اطلاعات باتری از سیستم خدمات پس از فروش استخراج و چنانچه مشمول شرایط گارانتی باشد از امتیازات گارانتی باتری می تواند استفاده نماید.

شرکت سپاهان باتری تحت کنترل کیفیت سوزوکی ژاپن اولین شرکت ایرانی دارای مجوز رسمی از یک برند معتبر خارجی می باشد .این شرکت با هدف مشتری مداری و جلب رضایت شما عزیزان برای تمامی باتری های خود ۱۶ ماه گارانتی در نظر گرفته است . همچنین این شرکت با قرار دادن خدمات پس از فروش برای باتری های خود ، قصد دارد به خریداران محترم کمک کند با خیال راحت و آسوده باتری مورد نظر خود را انتخاب کرده و از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشند .
دقت فرمایید پس از خرید باتری جهت بهره مند شدن از حداکثر گارانتی ۱۶ ماهه نسبت به فعال سازی آن از طریق راه های موجود در راهنمای محصول اقدام فرمایید ، در غیر این صورت به صورت پیش فرض دارای حداکثر ۶ ماه گارانتی خواهد بود .